Virtuvinio gartraukio pajungimas

Klausimas:

Girdėjau kad yra rotorinių rekuperatorių su atskiru kanalu, skirtu gartraukio pajungimui. Ar naudojami specialus filtrai, kad rekuperatoriaus šilumokaitis neužsiterštu riebalais?

Atsakymas:

Tikrai taip. Yra rekuperatorių kuriuose numatytas gartraukio pajungimas per papildomą ištraukimo kanalą. Tam kad riebalai nepakliūtu į šilumokaitį, gartraukio ištraukimo kanalas jungiamas betarpiškai į ištraukimo ventiliatoriaus sekciją. Tokių būdu užterštas oras, apeinant filtrą bei šilumokaitį, keliauja lauk. Tam, kad riebalai neterštu ventiliatoriaus sparnuotės bei išmetimo kanalo ortakių, rekomenduotina naudoti riebalų filtrus, sumontuotus pačiame gartraukyje.

Jei gartraukis turi atskirą ventiliatorių ir atskirą išmetimo kanalą (ne per rekuperatorių), tuomet įjungus gartraukį, kaip ir natūralaus vėdinimo atveju – trūkstamas oras pradėtu plūsti į namą per langų ir durų nesandarumus. O jei ištraukimą iš gartraukio atlieka rekuperatoriaus ventiliatorius, tada bendras ištraukiamo oro kiekis nesikeičia, tiesiog atitinkamai sumažėja oro kiekis ištraukiamas iš kitų patalpų per pagrindinį ištraukimo kanalą. Tokiu būdu patalpose išlieka paduodamo bei ištraukomo oro balansas.

Dar vienas tokio sprendimo privalumas – gartraukyje nėra ventiliatoriaus (arba jis nenaudojamas), todėl nėra ir triukšmo.

Parašyti užklausą …»