Drėgmė rūsyje

Klausimas:

Turiu vieno kambario butą cokoliniame aukšte. Niekaip nepavyksta užtikrinti pakankamą oro drėgnumą. Pastoviai drėgmė laikosi ~80% ir daugiau.

Norėčiau pasiteirauti, ar įsirengus rekuperatorių, galima būtų išspręsti šią problemą?

Atsakymas:

Padėtu bet kokia vėdinimo sistema. Svarbu kad jį būtu pakankamai didelio našumo ir arba joje, arba patalpoje veiktu šildymo sistema, kuri ištisus metus palaikytu nustatytą temperatūrą.

Apart įprastų drėgmės šaltinių (žmogaus kvėpavimas, valgio ruoša, plovimas, rūbų džiovinimas) pas jus dar yra kitas, labai galingas šaltinis – prisigėrusios drėgmės sienos. Tarkime, kad pamatų hidroizoliacija yra ideali ir grunto drėgmė neprasiskverbia į sienas, tačiau vasara sienos gali absorbuoti daug drėgmės iš lauko oro. Kadangi sienos būna gerokai šaltesnes nei oras lauke, pastarasis, patekdamas į patalpas ir prisiliesdamas prie sienos – akimirksniu atvėsta tiek, kad ant sienos iškrenta kondensatas. Drėgmė greitai įsigeria į sieną. Per porą savaičių siena gali pridrėkti tiek, kad džiovinimui prireiks pusės metų.

Gaunasi, kad vasara pas jus drėgna, kadangi patalpoje oras atvėsta, o žiema – todėl kad didelis drėgmės kiekis išgaruoja iš sienų.

Atitinkamai – žiema reikia užtikrinti pastovu vėdinimą ir gerokai didesnę oro apykaitą, nei reikalauja normos. O vasara reikia sušildyti patalpą beveik iki lauko temperatūros.

Aišku, tai galima padaryti šilto lauko oro pagalba, diena sudarant labai didelę oro apykaita. Tačiau kol sienos ne įšils jos spės prigerti nemažai drėgmės. Kitas būdas – nuo pavasario pastoviai palaikyti patalpos temperatūrą ne žemiau kaip 24″C, o itin karštomis vasaros dienomis – dar aukščiau.

Rekuperatorius patrauklus tuo, kad nenaudojant elektros energijos (o tik išmetamo oro šilumą) gali pašildyti paduodamą orą. Tai labai aktualu, kadangi patalpa reikalauja didelės oro apykaitos. Papildomai jame numatytas elektrinis tenas, kuris gali dar daugiau pašildyti paduodama orą ir tokiu būdu šildyti patalpas. Tai gali būti aktualu pereinamojo laikotarpio metu, kai nedirba pagrindinė šildymo sistema.

Kitas būdas – įrengti drėgmės surinkėją. Bet noriu perspėti kad šis prietaisas nuolat naudos nemažą elektros energijos kiekį. Be to jis nesprendžia vėdinimo problemos.

Parašyti užklausą …»