Dėl ventiliacijos žiemos metu

Klausimas:

Nusipirkau butą-ofisą (74 kvm) cokoliniame aukšte (naujos statybos namas) ir tik dabar apsižiūrėjau kad kiekvienoje patalpoje yra išgręžtos ventiliacijos angos kurios išeina tiesiai i lauka…iš viso bute yra 5 tokios angos, taigi šildymas tampa kaip ir beprasmiškas reikalas nes visa šiluma išeina i lauka. Tiesa, iš vidaus yra uždėtos ventiliacijos groteles su žaliuzėmis, bet saltis eina kiaurai. Gal kas nors galite pasiūlyti koki nors sprendimą?

Atsakymas:

Tam kad žiema vėdinti patalpas neprarandant šilumos, naudojama rekuperacinė vėdinimo sistema. Jei nenorite įrenginėti tokios vėdinimo sistemos o senoviškai naudoti natūralią trauką – tai kiekvienoje patalpoje turi būti organizuota galimybė lauko orui pritekėti, keičiant orą, šalinamą iš pastato natūralios traukos kanalais, (kitaip jie tiesiog neveikia). Vienas iš galimų sprendimų, kaip oras gali ateiti į patalpas – orlaidės, kurios pas jus yra įrengtos. Tiesa, dažniau siūloma įrengti plyšines orlaides kiekvieno lango viršuje. Taip jus, bent jau, nepastebite šalto skersvėjo, nes jis pučia pakankamai aukštai ir jį jus nepataiko. Suprantama, tai nesumažina šilumos nuostolių.

Yra ir gerokai paprastesnis būdas vėdinti kambarius – tiesiog pradarykite langus. Šiuolaikiniai langai turi daug skirtingų atidarymo būdų. Aišku, tuomet prie langų susidarantis skersvėjis gali kelti nepatogumų, kartu iš lauko skverbsis dulkės, triukšmas, vabzdžiai. Tačiau kito kelio nėra – šviežias oras turi kažkokiu būdu patekti į patalpas.

Viso to išvengti jus galėsite, kai įrengsite rekuperacinę vėdinimo sistemą.

Parašyti užklausą …»