Papildomas elektrinis šildytuvas rekuperatoriuje

Klausimas:

Girdėjau kad rekuperacinėje vėdinimo sistemoje būtinai turi būti papildomas elektrinis šildytuvas. Kada jis naudojamas, kiek energijos valgo, ar galima jį išjungti?

Atsakymas:

Vėdinant namą rotorinis rekuperatorius, už dyką – t.y. nenaudodamas jokios papildomos energijos (tik išmetamo oro šilumą), pašildo tiekiamą orą vidutiniškai iki 17.5ºC. Toks, beveik kambario temperatūros, oro srautas dažniausiai pučiamas į radiatorius, arba į palubę. Ir vienu ir kitu atveju jis susimaišo su karštu oru ir tokiu būdu sušyla. Šio atveju nėra jokios prasmės naudoti papildomą oro pašildymą prieš paduodant orą į patalpas. Rekuperatoriuje numatyta galimybė išjungti papildomą šildytuvą.

Tačiau, jei pagrindinė patalpų šildymo sistema yra išjungta (pvz. šildymo sezonas dar neprasidėjo, nors patalpose jau yra vėsoka), arba jos galingumo nepakanka – tada papildomo šildytuvo pagalba, po rekuperatoriaus paduodamas oras pašildomas nuo 17.5ºC iki nustatytos temperatūros. Jei nustatysite kad automatika palaikytu tokią paduodamo oro temperatūra, kokia yra kambaryje, tuomet vėdinimas nevėsins patalpų, kuriose ir taip nėra karšta. Jei nustatysite, kad paduodamo oro temperatūra būtu gerokai aukščiau nei yra patalpose – paduodamo šilto oro pagalba galėsite šiek tiek sušildyti patalpas. Tačiau, šildymo galimybės yra gan ribotos, kadangi į kambarius paduodamas palyginus nedidelis oro kiekis (atitinkamai, ir šildytuvo galingumas nėra didelis).

Dar pasitaiko variantu, kai naudojamas lauko oro pašildymas prieš rekuperatorių. Tokiu būdu plokštelinį rekuperatorių galima apsaugoti nuo užšalimo pavojaus, nenutraukiat rekuperacijos proceso.

Parašyti užklausą …»