Geoterminės energijos panaudojimas vėdinimui

Klausimas:

Ar tikslinga gyvenamojo namo rekuperacinei vėdinimo sistemai, įtekančiam orui pašildyti (žiemą), panaudoti geoterminį šildymą? Kokie siūlomi sprendimai?

Atsakymas:

Geoterminės energijos panaudojimas pagristas tuo, kad turime didžiulės masės kūną – žemę, iš kurio galima atimti šiek tiek energijos. Tačiau, atimti tą energija nėra taip paprasta ir reikalauja nemažų investicijų. Rekuperacinėje individualaus gyvenamo namo vėdinimo sistemoje papildomo šildymo poreikis yra mizerinis. Apskaičiuojant vidutinį, gaunamą per sezoną, geoterminės energijos kiekį, ekonomija sudaro vos kelis šimtus litų. Todėl neapsimoka vien tik dėl vėdinimo papildomai įrenginėti visą geoterminio šildymo sistemą (ir jos valdymą).

Geoterminį kontūrą apsimoka naudoti namo šildymui (įrengiant šilumos siurblį gruntas-oras, arba gruntas-vanduo), patalpų kondicionavimui, karšto vandens gamybai, kur susidaro gan didelis energijos poreikis. Kompleksinė geoterminio šildymo sistemą tai yra keturi viename: orinis šildymas, kondicionavimas, vėdinimas ir vandens pašildymas.

Parašyti užklausą …»