Mobilūs (nešiojami) kondicionieriai

Mobilūs kondicionieriai yra skirti laikino naudojimo patalpoms, arba kai reikia greitai išspręsti vėsinimo klausimą, pvz.:

  • vasaros prekybos paviljonams
  • vasaros kavinėms
  • trumpam laikui nuomojamoms patalpoms
  • ekstra atvejams, kai sugenda pagrindinė kondicionavimo sistema, arba jos galingumo nepakanka, arba kondicionavimo nėra ir jo įrengimas užimtų ilgą laiką.

Mobilus kondicionierius yra monoblokas. Viename korpuse sumontuota ir oro šaldymo dalis, ir aušinimo radiatorius, ir kompresorius, ir kondensato surinkimo indas. Kompresorius "pumpuoja" šilumą iš šaldymo kaloriferio aušinimo radiatoriui, aušinimo ventiliatorius apipučia jį ir per ~150mm žarną išmetą karštą orą į lauką. Instaliuoti mobilų kondicionierių galima be specialistų pagalbos: reikia tik įjungti elektros laidą į rozetę, pajungti karšto oro nuvedimo žarną ir iškišti ją į lauką (pvz. pro duris).

Mobilaus kondicionieriaus montavimas

Tačiau, šis variantas tinka, tik jei šalia vietos, numatytos kondicionieriui, yra kokia nors pakankamai didelė angą, per kurią galima iškišti oro išmetimo žarną į lauką. Be to, reikia pasirūpinti, tuo kad uždaryti likusi angos plotą aplink žarnos, nes mobilus kondicionierius patalpoje siurbia orą savo aušinimui ir, atitinkamai, toks pat oro kiekis yra siurbiamas iš lauko į patalpą per visus įmanomus plyšius bei nesandarumus. Jei plyšai liks šalia išmetimo žarnos, tai išmestas karštas oras bus tuojau pat įtraukiamas atgal į patalpą. Kuo gero, lengviau yra įrengti stacionarų kondicionierių (kuris suteikia kur kas daugiau komforto ir be tuo yra net 2-3 kartus efektyvesnis), nei tinkamai padaryti angą į lauką, o žiema galvoti kaip ją gerai izoliuoti, kad per ją į patalpą ne plūstų šaltis.

Daugumos mobilių kondicionierių šaldymo galia: 2,5 arba 3,5 kW. Kai kurie modeliai turi įmontuotą elektrinį teną, kas leidžia šios įrenginius žiema naudoti kaip oro šildytuvus.

Pagrindinis privalumas – greitas bei paprastas montavimas, tačiau būtina sąlyga – tūri būti galimybė išmesti karštą orą lauk, kadangi išskiriamos šilumos kiekis yra lygus “pagaminto“ šalčio kiekiui plius 30-50% šio kiekio, kompresoriaus bei variklių aušinimui.


Trūkumai:

  • Efektyvumo koeficientas (COP) vos siekia 2.2, to tarpu kai stacionarių kondicionierių COP=4.5-7.
  • Didelis triukšmas (erzina net dienos metu).
  • Kondicionieriuje renkasi kondensatas, kuri reikės išpylinėti rankiniu būdu.
  • Reikia įrengti karšto oro išmetimą į lauką

Daugiau info: Projektavimas/kondicionavimo sistemos


Išoriniai mobilūs kondicionieriai

Laikinų pastatų kondicionavimui geriausia tinka išoriniai mobilūs kondicionieriai, taip vadinamos mobilios šaldymo stotys. Išorinis mobilus kondicionierius dirba lauke, kur atiduoda visą šilumą, kaip įprastų kondicionierių lauko blokas, o šaltį paduoda į patalpą per žarnas.

Mobilūs šaldymo stotys palapinėms
Ar informacija buvo naudinga? ->