Komercinių patalpų ventiliacijos projektavimas

Norite taupyti pinigus – mūsų projektuotojai padės pasirinkti optimalų sprendimą!

Komercinių patalpų ventiliacijos projektavimas

Parduotuvių, kavinių, kirpyklų, dirbtuvių ventiliacija – sprendimas turi būti pigus ir efektyvus.

Pagal LR higienos normas komercinėse patalpose keliami gana aukšti reikalavimai vėdinimui, tad darant patalpos įrengimą, patartina užsakyti ventiliacijos projektavimo paslaugas. Kita vertus, smulkaus verslo savininkai nelinkę investuoti didelių lėšų į vėdinimo sistemos montavimą, ypač – kai patalpos yra ne nuosavos, o nuomojamos. "Oro centras" specialistai gali pasiūlyti visą eilę nebrangių, bet efektyvių sprendimų.

Neretai komercijai bandoma pritaikyti gyvenamąsias patalpas, kur yra gan ribotos galimybės įrengti tinkamą vėdinimą. Be to, ruošiant projektą reikia atsižvelgti ir į tai, kad vėdinimo sistemos elementai turi būti įkomponuoti į esamas konstrukcijas nepažeidžiant patalpos dizaino. Dėl to reikia gerokai pasukti galvą ieškant priimtino sprendimo. Nemaža patirtys, įrenginėjant įvairias vėdinimo sistemas komercinės paskirties objektuose, leidžia mūsų komandai sėkmingai vykdyti tokias užduotys. ...»


Ventiliacija pramoninėse virtuvėse

Pramoninis virtuvinis gartraukis

Kavinėse yra labai svarbu parinkti tinkamo didžio ištraukimo gaubtą virš viryklės bei tinkamą ištraukiamo oro srautą. Tam kad apsaugoti nuo riebalų ventiliatorių bei ortakių paviršius būtina naudoti riebalų filtrus. Oro šalinimui naudojami specialus, atsparus aukštai temperatūrai ventiliatoriai, su savaimė besivalančia sparnuote. Priešingu atveju, ventiliatorius labai greitai sugenda. Jei yra didelis pavojus, kad riebalai gali užsidegti, naudojami ugniai atsparus riebalų filtrai.

Kadangi virtuvinis gaubtas ištraukia didelį oro kiekį, turi būti numatyta galimybė kad į patalpą pritekėtų tiek oro, kiek yra šalinama. Jei vasara oras gali patekti per atidarytus langus, tai šaltam laikotarpiui reikia numatyti oro tiekimo sistemą. Dėl užteršto ištraukiamo oro tokiose sistemose rekuperatoriai nenaudojami. Paduodamo oro šildymui galima naudoti elektrinį ar vandeninį šildytuvą. Tačiau, išlaidas šildymui galima sumažinti 3-4 kartus jei oro tiekimui naudoti kondicionierių su šilumos siurbliu „oras-oras“. Šios sistemos pagalba taip pat galima kondicionuoti patalpas vasara. Tokia oro tiekimo sistemą didesnę žiemos dalį (kai temperatūra laikosi ~0ºC) gali šildyti patalpas. Tik esant žemesnėms temperatūroms, šilumos siurblio našumas krentą tiek, kad jo galingumo nepakanka. Tuomet teks naudoti kitus šildymo prietaisus, arba - papildomą, sumontuota kanale elektrinį šildytuvą. ...»

Durų oro užuolaida parduotuvėje

Vėdinimas parduotuvėse

Prekybos paskirties patalpose dažniausia nėra ypatingų reikalavimų vėdinimui, tačiau yra vienas specifinis dalykas – dažnai varstomos durys. Norint apribuoti šalto (šilti) oro patekimą į parduotuvės salė, prie įėjimų turi būti montuojamos oro užuolaidos. Taip pat rekomenduotina montuoti vartų oro užuolaidas sandėliuose. Oro užuolaidos būna įvairių modifikacijų - horizontalios ir vertikalios, skirtos įvairaus ilgio ir aukščio durims bei vartams, šildomi vandeniu arba elektrinės. Oro užuolaidos pagalba taip pat galima spręsti patalpų šildymo klausimą. Pramoninės užuolaidos gali būti suprojektuotos su lauko oro padavimu, kas leidžia kompensuoti neigiamą slėgį pastatė, kuris susidaro dirbant ištraukimo sistemoms.

Įrengiant oro užuolaidas, labai svarbų įvertinti paduodamo ir ištraukiamo oro balansą pastate. Jei pastate ištraukiamo oro kiekis bus didesnis – lauko oras veršis pro duris į vidų, nepaisant oro užuolaidos. Jei paduodamo oro kiekis bus didesnis negu ištraukiamo – šiltas patalpų oras išeidinės į lauką. ...»

Sporto salių vėdinimas-kondicionavimas

Sporto salių vėdinimas-kondicionavimasSporto arenos vėdinimo montavimas

Sporto salės, mankštos patalpos, persirengimo patalpos reikalauja itin didelės oro kaitos. Pagal higienos normų reikalavimus pvz. treniruoklių salėje oro apykaita turi būti 3 kartus didesnė negu biuro darbo kambaryje. Didelė oro kaita bei dideli atstumai kelia griežtesnius reikalavimus paduodamo oro srautų paskirstymui ir reguliavimui. Turi būti parinkti tokie oro padavimo difuzoriai bei grotelės, kad šviežias oras pasiektų darbo zoną, tačiau oro judėjimo greitis joje neturi viršyti leistinos normos.

REMAK vėdinimo kamera


Ypatingi reikalavimai yra keliami sporto salei, kurioje įrengiama ledo arena. Čia reikia palaikyti ne tik reikiamą šviežio oro apykaitą bet ir nustatyta temperatūra bei nustatyta oro drėgnumą. Tam tikslui naudojamos kompleksinės oro ruošimo kameros. ...»


Montavimo darbai:

Brežinys

Didelė patirtis, atsakingas požiūris į darbą bei platus ventiliatorių bei kitos vėdinimo įrangos pasirinkimas leidžia mums teigti, kad ir Jūsų patalpose mes sugebėsime įrengti tinkamą ventiliaciją.

Atliekame ventiliacijos įrengimą "nuo projekto iki rakto", įskaitant oro srautų reguliavimą sistemos išbandymo metu. ...»