Pelėsis namuose

Klausimas:

Sveiki. Namo kambariuose neįrengtas vėdinimas. Truputėlį pelija sienos, kampuose rasoja, trūksta ventiliacijos. Ar yra kokių sprendimo būdų apart rekuperacinės sistemos?

Atsakymas:

Yra daug būdų išnaikinti pelėsį: nuo brutalaus mechaninio sunaikinimo (kartu su dalimi sienos) iki elektros bangomis veikiančio prietaiso. Tačiau, jei ne panaikinti pelėsio atsiradimo priežasties, po kurio laiko – išaugs vėl. Dažniausia pelėsis yra prasto vėdinimo pasekmė.

Viena iš pelėsio atsiradimo sąlygų yra drėgmė. Yra nuomonė kad su pelėsiu geriausia kovoti įsigyjant oro nusausinimo įrenginį. Tačiau šis būdas turi kelėtą esminių trūkumu:

  • įrenginys sunaudoja daug elektros energijos;
  • Drėgmės surinkėjas toli gražu ne visais atvejais padeda kovoti su pelėsiu.

    (Įrenginys beveik neįtakoja oro judėjimo patalpoje. Jei yra vietų, kur šiltas oras beveik necirkuliuoja, ir dėl ko sienos paviršius yra gerokai šaltesnis (šaltesnis nei rasos taško temperatūra) – tuose vietose kondensuosis drėgmė ir gali veistis pelėsiai);
  • Drėgmės surinkėjas negali atstoti vėdinimo, jis negamina deguonies, nenaikina CO ir kitų ore esančių teršalų.

Tinkamai įrengtas vėdinimas ne tik sėkmingai pašalina drėgmės perteklių, bet ir visus kitus nešvarumus. Be to, mechaninės vėdinimo sistemos pagalba galima nukreipti paduodamo oro srautus taip, kad būtu užtikrinta oro apykaita visoje patalpos ertmėje, kad šiltas oras nuo radiatorių nesikauptu palubėje, o pasiskirstytu tinkamiausiu būdu. Aišku, būtina sąlyga – kad patalpose tvarkingai veiktu šildymo sistema.

Trumpai tariant, vėdinimas yra geriausias būdas neleisti namuose veistis pelėsiui. O pats ekonomiškiausias vėdinimo būdas – rekuperacinė vėdinimo sistema.

Parašyti užklausą …»