Natūralus vėdinimas daugiabutyje

Klausimas:

Pas mus, naujos statybos name, prieš tris metus sudėti langai, bet rasoja. Kambaryje temperatūra +23, ryte nuo langų net palangės apibėgę būna, o kur langai iki žemės ir be palangių tai bėga tiesiai ant grindų, nervina juodai, jei padarai mikroventiliaciją, rasojimas žymiai sumažėja, bet vėjas per jį taip pučia, kad vyras iš kito kambario galo jau supranta, kad langas atidarytas, o ką jau kalbėt apie vaiko pasodinimą ant grindų.

Atsakymas:

Deja, taip jau yra – patalpas reikia vėdinti visą parą. Kai tik nustojate vėdinti – iškart atsiranda problemos. Padidėjęs drėgnumas ir rasojantis langai – tai yra pati mažiausia blogybė ( nors jį yra greičiausiai pastebima). Kitas problemas sunku pastebėti “plika akimi“: sumažėja deguonies koncentracija, padidėja iškvepiamo CO kiekis, taip pat – nemalonių kvapų bei kitų teršalų kiekis (tame tarpe – įvairiausių bakterijų bei visokiausių nuodų, išsiskiriančiu iš baldų bei apdailos medžiagų). Prie kvapo greitai priprantama, tačiau prasta oro kokybė nuolat veikia žmogų: sumažina darbingumą, sukelia irzlumą, kartais – net galvos skausmą. Kelis kartus padidėja sergamumas infekcinėmis ligomis.

Kadangi oro kokybė yra nematoma, daugiabučiu namų statytojai visaip taupo vėdinimo sąskaita. Praktiškai visuose namuose numatytas tik natūralus vėdinimas ir tas neretai būna 2-3 kart mažesnis nei reikia. Tad, vėdinti reikia nuolat: arba paliekant mikroventiliacijos režimą visuose languose, arba kas valandą vėdinant kambarius, 5-7 min. atidarius langus.

Natūralus vėdinimas turi daugybė trūkumų. Paminėjote du iš jų – plūstanti iš lauko, šalto oro srovė neretai sukelia diskomforto jausmą, be to šaltas oras linkės nusileisti žemyn, todėl grindys yra itin šaltos. Be šlepečių nepavaikščiosi. Ir atvirkščiai – karštas oras nuo radiatorių kyla i viršų. Palubėje yra karšta. Gaunas, kad galva prakaituoja, o kojos šąla. Šviežias oras vaikšto palei grindys, renkant dulkes, o žmogus kvėpuoja tuo kas susirinko viršuje. Toks jau yra tas natūralus vėdinimas.

Parašyti užklausą …»