Ventiliatoriai - parinkimas ir montavimas. Ventiliacijos projektavimas ir įrengimas

Mūsų įmonė teikia įvairių ventiliacijos sistemų projektavimo bei įrengimo paslaugas. Patyręs, atestuotas projektuotojas gali pasiūlyti:

 • parinkti tinkamą ventiliatoriaus modelį iš daugybės įvairios paskirties vėdinimo įrangos
 • apskaičiuoti reikiamą ištraukimo sistemos našumą bei ventiliatoriaus sukuriamą slėgį
 • esant reikalui, pasiūlys specialią ventiliatoriaus modifikaciją, atsižvelgiant į pratekančio oro temperatūrą, užterštumą dulkėmis ar riebalais
 • informuoti kur reikalingas sprogimui saugus ventiliatorius, arba korozijai atsparus ventiliatorius (jei ore yra degių, sprogimui pavojingų ar agresyvių medžiagų)
 • suprojektuoti specialios paskirties ištraukimo sistemą pramonei, vietinę ištraukimo sistemą nuo darbo vietų ar staklių, priešgaisrinė dūmų šalinimo sistemą, oro valymo sistemą
 • Parinksime visus reikiamus papildomus aksesuarus: groteles, sklendes, perėjimus, triukšmo ir vibracijos slopinimo priemones, ortakius, tvirtinimo elementus, automatika.
Taip pat mes atliksime savo suprojektuotos vėdinimo sistemos montavimą, paleidimą bei derinimą (be abejo - laikantis numatytų taisyklių ir visų galiojančių normų).

Šiame puslapyje pateikiame keleto populiariausių modelių aprašymus, bei panaudojimo galimybes.

Jei jus domina tik ventiliatorių įsigijimas – kreipkitės į artimiausią statybinių medžiagų parduotuvę! Mūsų įmonė mažmeninė prekyba ne užsiima.

APVALŪS KANALINIAI VENTILIATORIAI - pigus sprendimas

Nedidelio našumo. Montuojami apvaliuose ortakiuose. Naudojami nedidelėse vėdinimo sistemose. Privalumas – nedidelė kaina. Šių ventiliatorių trūkumai – didelis triukšmingumas, trumpas tarnavimo laikas.

 • Našumo diapazonas: 200 – 7000 m3/h
 • Dinaminis spaudimas: iki 400 Pa
Kanalinis ventiliatorius KDKanalinis ventiliatorius VENT
Kanalinis ventiliatorius KDKanalinis ventiliatorius VENT

MAŽO TRIUKŠMINGUMO KANALINIAI VENTILIATORIAI - montavimas patalpose

Itin kompaktiški, tyliai dirbantys kanaliniai ventiliatoriai montavimui apvaliame ortakyje. Pasižymi tuo, kad išorinis skersmuo sutampa su ortakio gabaritais, kas nereikalauja papildomos vietos ventiliatorių montavimui. Turi dvejų greičių variklį. Greičiai perjungiami paprasto jungiklio pagalba. Naudojami nedidelėse vėdinimo sistemose.

 • Našumas 100 – 1800 m3/h
 • Dinaminis spaudimas iki 300 Pa
Mažo triukšmingumo kanalinis ventiliatorius TDMažo triukšmingumo kanalinis ventiliatorius LINEO
Mažo triukšmingumo kanalinis ventiliatorius TDMažo triukšmingumo kanalinis ventiliatorius LINEO

STAČIAKAMPIAI KANALINIAI VENTILIATORIAI - vidutinio našumo ventiliacijos sistemoms

Montuojami stačiakampiuose ortakiuose, tyliai dirbantys. Turi platų našumo diapazoną. Be papildomų elementų galima sujungti ne tik su ortakiu bet ir su oro sklende, filtru, kanaliniu šildytuvu, kanaliniu rekuperatoriumi. Pagrindinė paskirtis: vidutinio našumo pakabinamos vėdinimo sistemos.

 • Našumo diapazonas: 450 – 7200 m3/h
 • Dinaminis spaudimas: iki 400 Pa
Stačiakampis kanalinis ventiliatorius ILTStačiakampis kanalinis ventiliatorius KT
Stačiakampis kanalinis ventiliatorius ILTStačiakampis kanalinis ventiliatorius KT

RADIALINIAI VENTILIATORIAI - pramonei, virtuvėms

Platus našumo ir paskirties diapazonas. Pramonės ventiliacijos projektavimui radialiniai ventiliatoriai naudojami įvairių garų nutraukimo įrenginiuose, pramoniniuose virtuvės ištraukimo gaubtuose, dulkių nutraukimo įrenginiuose ir kitokiose vėdinimo sistemose, kur reikia sudaryti aukštą spaudimą. Gali būti sprogimui saugūs modeliai, taip pat - atsparūs rūgšties garams. Šie ventiliatoriai yra atsparūs drėgmei ir gali turėti apsaugą nuo lietaus, todėl jos galima montuoti ir lauke.

Radialinis ventiliatorius RFC Radialinis ventiliatorius RFC
 • Našumo diapazonas: 1000 – 10000 m3/h
 • Dinaminis spaudimas: iki 1000 Pa

IZOLIUOTAS VENTILIATORIUS - patalpų vėdinimui

Tai radialiniai ventiliatoriai izoliuotame korpuse. Toks korpusas sugeria garso bangas viduje bei žymiai sumažina skleidžiamą į patalpą triukšmo lygį. Todėl, izoliuotą ventiliatorių montuoti galima tiesiog aptarnaujamose patalpose, o ne atskiroje ventkameroje.

 • Našumas 200 – 2700 m3/h
 • Dinaminis spaudimas iki 300 Pa
Radialinis ventiliatorius izoliuotame korpuse KVKAšinis ventiliatorius izoliuotame korpuse KVKE
Radialinis ventiliatorius izoliuotame korpuse KVKAšinis ventiliatorius izoliuotame korpuse KVKE

AŠINIS-RADIALINIS VENTILIATORIUS - tyliam vėdinimui

Naudojama pažangia "Plug fan" technologija. Šio tipo ventiliatoriams galima nepaisyti minimalios tiesios atkarpos taisyklės. Be to, padavimo ortakį lengvai galima prijungti prie bet kurios ventiliatoriaus pusės. Plug fan ventiliatoriai pasižymi žemu triukšmo lygiu. Gali būti naudojami kaip ventkameros sekcija, prijungiant prie jus filtrų, šildytuvų, aušintuvų bei kitas sekcijas. Patraukli kaina. Korpusas yra izoliuotas. Tai sumažina skleidžiamą triukšmą, be to - leidžia ventiliatorių montavimą šaltose patalpose.

"Plug fan" ventiliatorius MUB "Plug fan" ventiliatorius MUB
 • Našumas 1600 – 9000 m3/h
 • Dinaminis spaudimas iki 550 Pa

STOGINIAI VENTILIATORIAI - įrengimas pastato išorėje

Ventiliatoriai skirti montavimui ant stogo - taupo vietą patalpoje, suteikia galimybę taip pat išorėje įrengti triukšmo slopintuvą (kaminėlį). Stoginį ventiliatorių galima montuoti be ortakių - oro ištraukimui iš viršutinės patalpos zonos. Galimas vertikalus ir horizontalus oro išmetimas. Stoginiai ventiliatoriai turi žemą triukšmo lygį. Korpusas gaminamas iš jūros vandeniui atsparaus aliuminio. Gaminami ventiliatoriai ir su izoliuotu korpusu, pasižymintis itin mažu triukšmo lygiu bei apsaugoti nuo šilto išmetamo oro kondensacijos šaltuoju metų.

 • Našumas 200 – 15000 m3/h
 • Dinaminis spaudimas iki 500 Pa
Stoginis ventiliatorius horizontalaus išmetimo DHSStoginis ventiliatorius vertikalaus išmetimo DVSIzoliuotas stoginis ventiliatorius DVSI
Stoginis ventiliatorius horizontalaus išmetimo DHSStoginis ventiliatorius vertikalaus išmetimo DVSIzoliuotas stoginis ventiliatorius DVSI

MAŽO NAŠUMO STOGINIS VENTILIATORIUS - lokalinio oro šalinimo projektavimas

Montuojamas ant stogo. Dažniausia naudojamas, kai norima išvengti triukšmo patalpose, taip vadinamuose, vietinėse vėdinimo sistemose lokaliniam oro šalinimui nuo darbo vietos. Mažas stoginis ventiliatorius, taip pat, gali būti naudojamas pagerinti oro traukai daugiabučių natūralios traukos kanaluose. Komplekte su ventiliatoriumi galima užsisakyti įvairių priedų: kaminėlį-triukšmo slopintuvą, atbulinę sklendę, lanksčią jungtį ortakių pajungimui, valdymo automatiką.

 • Našumas 140 – 1200 m3/h
 • Dinaminis spaudimas iki 200 Pa
Apvalaus pajungimo stoginis ventiliatorius TKCStačiakampio pajungimo stoginis ventiliatorius TKS
Apvalaus pajungimo stoginis ventiliatorius TKCStačiakampio pajungimo stoginis ventiliatorius TKS

AŠINIAI VENTILIATORIAI - didelio tūrio patalpų ventiliacijai

Montuojami sienose. Itin didelio našumo, todėl - dažniausiai naudojami oro ištraukimui iš ypač didelių patalpų (pvz., sporto salių, prekybos paviljonų, sandėlių, angarų). Labai paprastas montavimas, nedidelė kaina, tačiau turi didelį triukšmo lygi. Taip pat, gaminami kanaliniai modeliai, ašinių ventiliatorių montavimui ortakiuose, tačiau jie gali būti naudojami tik, kai vėdinimo sistemos pasipriešinimas nėra didelis.

 • Našumas 130 – 42000 m3/h
 • Dinaminis spaudimas iki 120 Pa
Sieniniai ašiniai ventiliatoriai HCFBKanalinis ašinis ventiliatorius AR
Sieniniai ašiniai ventiliatoriai HCFBKanalinis ašinis ventiliatorius AR

SPROGIMUI SAUGŪS VENTILIATORIAI - gaisrui pavojingai aplinkai

Sprogimui saugus ventiliatorius skirtas tokio oro ištraukimui, kuriame yra sprogių dujų, garų arba degių dulkių. Ventiliatoriaus detalės turi elektrostatinį padengimą, guoliai yra pagaminti iš specialaus lydinio. Tai garantuoja, kad ventiliacijos sistemoje darbo metų negali atsirasti nei kibirkšties nuo mechaninio kontakto tarp judančių dalių, nei elektrostatinės iškrovos. Gausybė įvairių modelių leidžia pasirinkti sprogimui saugu ventiliatorių, labiausiai tinkanti vienai ar kitai vėdinimo sistemai:

 • RFC-eX - radialiniai sprogimui saugūs ventiliatoriai
 • HCBT-Ex - sieniniai sprogimui saugūs ventiliatoriai
 • TCBT-Ex - ašinis kanalinis sprogimui saugus ventiliatorius
 • DVEX - stoginiai sprogimui saugūs ventiliatoriai
 • DVV-EX - didelio našumo stoginis sprogimui saugus ventiliatorius
 • KTEX - stačiakampiai kanaliniai sprogimui saugūs ventiliatoriai
 • Našumas 200 – 64000 m3/h
 • Dinaminis spaudimas iki 1000 Pa
RFC-ExHCBT-ExTCBT-Ex
RFC-ExHCBT-ExTCBT-Ex
RFC-ExDVV-ExKTEX
DVEXDVV-ExKTEX

KOROZIJAI ATSPARUS VENTILIATORIUS - maisto, farmacijos pramonei

Nerūdijančio plieno, korozijai atsparus, radialinis, oro ištraukimo ventiliatorius, skirtas itin švarių patalpų vėdinimui, pvz. maisto ar farmacijos pramonės gamybos cechuose. Švarių patalpų vėdinimas reikalauja, kad iš vienos pusės - iš vėdinimo sistemos į orą nepatektų korozijos produktai, o iš kitos pusės - kad ventiliacijos sistema ir ventiliatorius būtų pakankamai atsparūs ir veikiant įvairioms medžiagoms, kurie naudojami maisto produktų gamybai, ir valant ventiliaciją, naudojant dezinfekavimo priemones.

Korozijai atsparus ventiliatorius RFC-AKV1 Korozijai atsparus ventiliatorius RFC-AKV1, nerūdijančio plieno
 • Našumas 1000 – 11500 m3/h
 • Dinaminis spaudimas iki 800 Pa

CHEMIŠKAI ATSPARŪS VENTILIATORIAI - laboratorijoms, chemijos pramonei

Laboratorijose ar cheminėje gamyboje oro šalinimui naudojamas chemiškai atsparus ventiliatorius, kai ištraukiamame ore yra rūgščių ir kitokių agresyvių priemaišų. Atsparūs ventiliatoriai yra pagaminti iš specialaus plastiko arba tam tikros klasės nerūdijančio plieno. Tokios ventiliacijos sistemos projektavimas numato, kad ne tik pats ventiliatorius, bet ir visi jo aksesuarai bei ortakių sistemos elementai, taip pat būtų chemiškai atsparūs.

chemiškai atsparūs ventiliatoriai RFC-AKV2 Chemiškai atsparūs ventiliatoriai RFC-AKV2
 • Našumas 1000 – 11500 m3/h
 • Dinaminis spaudimas iki 800 Pa

DŪMŲ ŠALINIMO VENTILIATORIAI. Priešgaisrinės sistemos.

Naudojami projektuojant priešgaisrines dūmų šalinimo sistemas. Tokios ventiliacijos sistemos naudojamos gaisro metų požeminiuose parkinguose bei uždarose žmonių masinio susibūrimo vietose. Dūmų šalinimo ventiliatoriai turi darbinė oro temperatūra - iki 400°C, arba - iki 600°C. Atsparumas ugniai – 2 val. HAG serijos ventiliatoriai turi ULTR VSG variklio aušinimo sistemą, kas leidžia montuoti ventiliatorius gaisro zonoje. Kitų ventiliatorių montavimas atliekamas išorėje, nes variklis turi būti aušinamas aplinkos oru. Gausybė įvairių modelių leidžia pasirinkti variantą, tinkamiausia konkrečios priešgaisrinės sistemos projektavimui.

 • CHMT - radialinis dūmų šalinimo ventiliatorius
 • HA - sieniniai dūmų šalinimo ventiliatoriai
 • HAV - ašinis kanalinis oro ištraukimo ventiliatorius priešgaisriniai sistemai
 • TFDX - stoginiai dūmų šalinimo ventiliatoriai
 • DVV - didelio našumo dūmų šalinimo ventiliatorius
 • HAG - dūmų šalinimo ventiliatorius, su variklio aušinimu
 • Našumas 3000 – 400000 m3/h
 • Dinaminis spaudimas iki 1400 Pa
radialinis dūmų šalinimo ventiliatorius CHMTsieninis dūmų ištraukimo ventiliatorius HA ašinis kanalinis ventiliatorius HAV priešgaisriniai dūmų šalinimo sistemai
CHMTHAHAV
stoginis dūmų šalinimo ventiliatorius TFDXdidelio našumo dūmų šalinimo ventiliatoriai DVVdūmų šalinimo ventiliatorius HAG, su variklio aušinimu
TFDXDVVHAG

IŠMETAMŲJŲ DUJŲ IŠTRAUKIMO VENTILIATORIUS

Naudojamas autoservisuose automobilių išmetamųjų dujų ištraukimui. Išmetamųjų dujų ventiliatorius dirba itin dideliai apsisukimais, sukuria didžiulį slėgį, kas leidžia nugalėti palyginus siauros dujų šalinimo žarnos pasipriešinimą, ištraukiant per ją orą dideliu greičiu. Didelis oro judėjimo greitis reikalingas, kad sodžiai bei tepalai ne nusėstų ant vidinių žarnos sienelių. Dujų ištraukimo ventiliatoriai turi savaimę besivalančią, tvirtą, aliuminio sparnuotę, yra atsparūs tepalui bei pan. teršalams. Darbinė temperatūra - 120°.

Ventiliatorius automobilių dujų nutraukimui KBR Ventiliatorius automobilių dujų nutraukimui KBR
 • Našumas 500 – 6500 m3/h
 • Dinaminis spaudimas iki 1500 Pa

VIRTUVINIAI ORO IŠTRAUKIMO VENTILIATORIAI

Skirti oro šalinimui nuo pramoninių virtuvinių gaubtų. Virtuviniai oro ištraukimo ventiliatoriai yra atsparūs drėgmei, riebalams. Darbinė temperatūra - 120°C.

Virtuvinis ventiliatorius KBT Virtuvinis ventiliatorius KBT
 • Našumas 500 – 4200 m3/h
 • Dinaminis spaudimas iki 600 Pa

Dėmesio! Mažmeninė prekyba ne užsiimame. Atliekame vėdinimo sistemų projektavimo bei įrengimo darbus.

Ar informacija buvo naudinga? ->