Rekuperatoriai namo ventiliacijai ir montavimas

Rekuperatorius – geriausias sprendimas namo ventiliacijai!

Rekuperacinė sistema – šilumos ekonomija.

Gyvenamųjų patalpų ventiliacija turi vykti visą parą, todėl čia yra itin aktualus energijos ekonomijos klausimas. Rekuperatorius leidžia sutaupyti 80-95% šilumos , kuri būtų išeikvota pritekančio lauko oro pašildymui. Rekuperacinės sistemos įrengimas, mažiausia, dvigubai sumažina sąskaitas už šildymą. O jei langai yra itin sandarus, namas yra gerai izoliuotas ir nustatytas optimalus vėdinimo grafikas - 5-6 kartus. Jūsų pasirinkimui – visa eilė įvairių kompaktiškų rekuperatorių bei namo ventiliacijos sistemos projektavimo paslaugos. ...»

Horizontalus plokšteliniai bei rotaciniai rekuperatoriai:

Horizontalus rekuperatoriai skirti montavimui palėpėje arba įrengimui tokiose techninėse patalpose, kur patogiau horizontalus ortalių išdėstymas. Ortakiai pajungiami iš abiejų vėdinimo įrenginio galų. Filtrų keitimui atidaroma priekinė rekuperatoriaus panelė. Platus našumo diapazonas – nuo 200 iki 4500 m³/h. UAB Oro centras atlieka rekuperatorių montavimą bei visos ventiliacijos sistemos projektavimą bei įrengimą ...»

Rotaciniai rekuperatoriai:

Rotacinis rekuperatorius Komfovent REGO500HE namo ventiliacijai

Gyvenamojo namo rekuperacinės sistemos projektas dažniausiai numato, turinčio itin aukštą šilumos efektyvumo koeficientą, rotacinio rekuperatoriaus įrengimą. Rotacinis rekuperatorius idealiai tinka Lietuvos klimatui, nes rekuperacija vykstą be sustojimų, net esant lauke didelėms šalčiams. Be to, rotacinai rekuperatoriai (kartais vadina – rotoriniai rekuperatoriai) turi visą eilę privalumų, prieš kitus modelius ...»

Rekuperatoriaus užsakymas: ...»

Plokšteliniai rekuperatoriai:

Įskirtinais atvejais (kai yra didelis drėgmės perteklius) galima pasirinkti priešpriešinių srautų plokštelinio rekuperatoriaus montavimą. Kai yra per daug drėgmės, šilumos efektyvumo koeficientas neturi reikšmės. O temperatūrinis efektyvumas priešpriešinių srautų rekuperatoriuose būna net didesnis nei rotaciniame rekuperatoriuje. Plokšteliniai rekuperatoriai tinka baseinų bei kitų drėgnų patalpų ventiliacijai. Taip pat – tam atvejui jei žiema naudojama itin maža oro kaitą, ir žmonės spėja prikvėpuoti pakankamai drėgmės. skaityti daugiau...»

Gaminama visa gama plokštelinių rekuperatorių su skirtingais šilumokaičiais. Pigiausias įrenginys turi kryžminį šilumokaitį , kurio temperatūrinis efektyvumo koeficientas yra ~55%. Brangiausias – priešpriešinių srautų rekuperatorius – turi koeficientą 92-95%. Tačiau, Lietuvoje jis gali būti efektyviai naudojamas tik kartu su papildomu šildytuvu , kuris pašildytų paimamą lauko orą iki 0ºC. Kitaip rekuperatoriui gresia užšalimo pavojus, tad automatiką išjungia rekuperacijos procesą ir pradeda šildyti tiekiamą orą elektros teno pagalba. Šia problema iš dalies sprendžiama rekuperatoriuose, kuriose oras pašildomas, nuosekliai pratekant per 2 kryžminius rekuperatorius. Gamintojas teigia, kad tai leidžia kiek sumažinti minimalią leistina lauko temperatūrą. ...»

Difuziniai rekuperatoriai:

Taip pat gaminami plokšteliniai difuziniai rekuperatoriai iš celiuliozės, kurie gali grąžinti drėgmę. Difuzinis rekuperatorius taip pat skirtas dirti tik, kol lauko temperatūra yra aukščiau 0ºC. ...»

Kokios firmos rekuperatoriai yra geriausi?

Mes teikiame pirmenybę lietuviško gamintojo Komfovent rekuperatoriams, pelnytai užėmusio savo vietą tarp pasaulio gamintojų. Komfovent rekuperatoriai pasižymi aukšta kokybe, šiuolaikiniais sprendimais, patogumu eksploatacijoje, modernia valdymo automatika. Be to, Amalvos gamybos rekuperatoriai yra, ko gero, pigiausi tarp analogiškos kokybės produktų. Taip pat svarbu, kad pasirenkant vietinį gamintoją, garantuotas operatyvus garantinis ir pogarantinis aptarnavimas. Komfovent Domekt_katalogas_LT.pdf

Užsakyti rekuperacinės sistemos projektavimą bei įrengimą...»

Palubiniai rekuperatoriai:

Palubinis rekuperatorius – įrenginys skirtas montuoti virš pakabinamų lubų. Tai – idealus sprendimas kai reikia įrengti ventiliaciją bute arba nedideliame ofise. Viso pirma, toks rekuperatoriaus montavimas visai ne užima naudingo patalpos ploto. Antra – rekuperatoriaus įrengimas virš pakabinamų lubų atskiria triukšmo šaltinį nuo patalpos ir, kartų su kitomis triukšmo slopinimo priemonėmis, leidžia visiškai išvengti garso kambariuose. Ko gero, populiariausias Lietuvoje yra palubinis rekuperatorius Komfovent REGO PE.

Palubinis rekuperatorius DAIKIN VAM 250

Tarp palubinių rekuperatorių reikia atskirai paminėti japoniškus firmos DAIKIN rekuperatorius. Šie rekuperatoriai turi net 20 dB mažesnį triukšmo lygį negu analogiški kitų gamintojų modeliai. Daikin rekuperatorius yra nepakeičiamas ventiliacijos sprendimas ten kur keliami itin dideli reikalavimai dėl triukšmo ir/arba nėra galimybės atlikti rekuperatoriaus montavimą izoliuotoje techninėje patalpoje bei įrengti tinkamas garso slopinimo priemones. Daikin rekuperatoriai išsiskiria tobula valdymo automatika, leidžiančia integruoti jos į bendrą gyvenamojo namo ventiliacijos bei kondicionavimo sistemą. ...»

Vertikalus plokšteliniai bei rotaciniai rekuperatoriai:

Vertikalus rekuperatorius Komfovent REGO500VE

Vertikalus rekuperatorius skirtas montavimui ant sienos. Visi vėdinimo kanalai prijungiami iš viršaus. Vertikalų rekuperatorių labai patogu įrengti skalbykloje, vonioje, virtuvėje, tamsiame kambarėlyje. Rotacinis rekuperatorius yra itin kompaktiškas, jį galima pakabinti nišoje, geriau – paslėpti spintoje, tokių būdu užtikrinant garso izoliaciją nuo gyvenamųjų patalpų. Toks rekuperatoriaus įrengimas yra kur kas patogesnis aptarnaujat įrenginį, nei atidarinėti liuką lubose, ar landžioti į palėpę. Pakanka, atidarius spintą, nuimti priekinę rekuperatoriaus panelę. ...»

HRV sistemos – rekuperatorius su kondicionieriumi:

DAIKIN rekuperatorius su kondicionieriumi

VKM serijos oro tiekimo įrenginys – tai yra plokštelinis difuzinis rekuperatorius su kondicionavimo sekcija. Toks įrenginys ne tik vėdina patalpas, bet ir vasara gali atšaldyti tiekiamą orą. Tokiu būdu, vėdinimo sistemos pagalba galima truputi sumažinti temperatūrą name. Rekuperatoriai su kondicionieriumi yra gera alternatyva pasyviam vėsinimui (kai diena ventiliacija yra sumažinama iki minimumo, kad apriboti karšto oro patiekimą į patalpas, o nakties metu rekuperatorius paleidžiamas maksimaliais apsisukimais, kad tiekiamas vėsesnis lauko oras atvėsintų namo sienas ir dieną jos palaikytų name šiokia tokią vėsumą, be papildomų elektros sąnaudų kondicionavimui). Rekuperatorius su kondicionavimo sekcija gali vėsinti orą bet kurio metų ir tuomet ne būtina diena mažinti patalpų ventiliacijos režimą. Be to, kondicionavimo sekcija gali atvėsinti tiekiama orą kur kas daugiau, nei jis atvėsta lauke nakties metu. Tad, pakanka įprastos oro kaitos, kad pasiekti tą pati efektą, kokį gauname iš pasyvaus vėsinimo, kai naudojame 2-3 kartus didesnį rekuperatorių, nei reikėtų vien vėdinimui. Deja, ir vienu ir kitu atveju vėsinimo efektas nėra didelis. Norint turėti pilnavertį kondicionavimą ir/ar orinį šildymą geriau pasirinkti kompleksinę orinio šildymo - kondicionavimo - vėdinimo sistemą.

Daikin VKM rekuperatorius su kondicionieriumi

Žiema kompresorius gali dirbti šilumos siurblio principu. Vėdinimo sistema tampa orinio šildymo sistema. Tuo tarpu, kai kito tipo rekuperatoriai tiekia ne iki galo pašildytą orą, toks rekuperatorius tiekia karštą orą ir net gali šiek tiek pašildyti namo patalpas. Tačiau, tiekiamo oro kiekis yra per mažas, tam kad šnekėti apie pilnavertį namo šildymą. Šio metu VKM rekuperatoriai komplektuojami kompresoriais, kurie dirba iki -15ºC. Neabejotinas tokio sprendimo privalumas yra tas, kad šilumos siurblys kompensuoja šilumos nuostolius, kurie atsiranda dėl priešužšaliminės apsaugos darbo. (Kai paimamo lauko oro temperatūra yra neigiama, automatika apriboja rekuperacijos procesą, praleisdama per šilumokaitį šaltą oro tokiomis porcijomis, kad jis nesugebėtų atvėsinti išmetamo oro žemiau nulio. Tad, į patalpas tiekiamas tai šiltas, tai šaltas oras.) Kai visas tiekiamas oras – ir pašildytas rekuperatoriuje, ir šaltas – praeina per papildomą kondicionavimo sekciją ir yra ten sušildomas, garantuotai išvengiama šalčio bangų.

Taip pat, VKM-GBM ventiliacijos įrenginiuose gali būti numatyta galimybe įmontuoti papildoma oro drėkinimo sekciją. Toks rekuperatorius kapiliarinio drėkintuvo pagalba papildomai drėkina tiekiamą orą ir žiemą gali palaikyti tinkamą drėgnumą patalpose, išvengiant per sauso oro problemos.

Norint užsakyti rekuperacinės ar/ir orinio šildymo bei kondicionavimo sistemos projektavimą bei montavimą, parašykite užklausą.