Kondicionierių montavimas. Kondicionavimo sistemų įrengimas.

Mūsų specialistai parinks jums tinkamiausią kondicionavimo sistemą.

Autonominiių kondicionierių įrengimas

Autonominius kondicionierius naudojame projektuojant atskirų zonų, arba atskirų patalpų vėsinimą ir šildymą. Kadangi mažiausio kondicionieriaus našumas yra 2.5kW, atskirus pakabinamus kondicionierius apsimoka daryti, tik kai patalpą reikalauja dideles vėsinimo galios. Tai pat – kai tam tikroje patalpoje reikia sukurti kitokį mikroklimatą nei kitose, arba – yra svarbu turėti autonominį temperatūros valdymą. Kitais atvejais labiau apsimoka kanalinis kondicionierius, kuris montuojamas virš pakabinamų lubų (arba iš vis įrengiamas atskiroje patalpoje) ir gali aptarnauti kelias zonas (kelias patalpas), tiekiant atvėsintą orą per ortakius. Tuo pačiu kanalinis kondicionierius gali tiekti šviežią orą iš lauko, užtikrinant patalpos vėdinimą.

Pagrindinis autonominio kondicionieriaus privalumas – paprastas montavimas, ne reikalaujantis didelių intervencijų į patalpos dizainą. Geriausiai tinka, norint pagerinti sąlygas jau įrengtuose patalpose.

Kadangi bendradarbiaujame praktiškai su visais įrangos tiekėjais Lietuvoje, įrengiant kondicionavimo sistemas, galime pasiūlyti didelį kondicionavimo įrangos gamintojų pasirinkimą: Daikin, Mcquay, Refra, Haier, Mitsubishi, Fujitsu, Toshiba, Trane, Carrier, Tadiran, Electrolux, Midea, LG, Samsung, Vivax, Panasonic ...»

Orinio šildymo - kondicionavimo - vėdinimo sistemos namui

Kanalinis kondicionierius oriniam šildymui

Vienas iš komfotiškesnių variantų – kanalinis kondicionierius. Kambariuose nereikia nieko kabinti. Nuo paslėpto hole, virš pakabinamų lubų, kondicionieriaus, atvėsintas (ar pašildytas) oras per ortakius paduodamas į visas reikiamas patalpas. Jei patalpą yra didesnė ir turi, tarkim, ne vieną langą – galima virš kiekvieno lango įrengti atskiras groteles. Skirtingai nuo sieninio kondicionieriaus, kanalines orinio šildymo - kondicionavimo - vedinimo sistemos montavimas name sudaro galimybė kiekvienose grotelėse sureguliuoti oro srauto kryptys ir tiekiamo oro kiekius taip, kaip yra geriausia kiekvienai konkrečiai zonai. Tai leidžia suformuoti komfortinę oro judėjimo schemą, kad: pirma – atitverti šilumos(šalčio) šaltinius, antra – kad nesijaustų oro judėjimo zonose, kur randasi žmonės, trečia - užtikrinti oro kaitą visoje patalpos ertmėje, kad neliktų zonų kur oras niekad nejuda. Padavimas per atskiras groteles, taip pat, leidžia pasiekti reikiamą galios paskirstymą tarp kambarių ir tokių būdų užtikrinti vienodą temperatūrą.

Taip pat, oro paskirstimas per ortakius pašalina triukšmo šaltinį iš kambarių, nes kondicionieriaus montavimas atliekamas pagalbinėje patalpoje (arba – koridoriuje virš pakabinamų lubų), ir ortakiuose visiškai nuslopinti triukšmą. Tai yra labai patogų, projektuojant gyvenamojo namo kompleksinę orinio šildymo - kondicionavimo - vėdinimo sistemą su šilumos siurbliu oras-oras. ...»

Centralizuotoje vėdinimo-kondicionavimo sistemoje prie kanalinio kondicionieriaus montuojamas lauko oro paėmimo kanalas ir sistema tuo pačiu atlieka ir patalpos vėdinimą. ...»

Norint sužinoti daugiau informacijos kokia sistema labiau tiktų jūsų patalpoms, rašykite užklausą...»


Pigiausias sprendimas – sieniniai kondicionieriai

Sieniniai kondicionieriai dėl nedidelės kainos yra labai dažnai naudojami sprendžiant nedidelių patalpų kondicionavimą.

Sieninis kondicionierius

Sieninis kondicionierius montuojamas ant sienos ir išpučia atvėsintą orą skersai į apačią. Todėl jo montavimui reikia parinkti tokią vietą, kad šaltas oras būtu nukreiptas į karščiausią patalpos zoną, bet nekliudytų patalpoje esantiems žmonėms. Žiema kondicionierius gali dirbti kaip šilumos siurblys oras-oras, todėl jį galima naudoti projektuojant orinį šildymą.

Daugiau info: ...»

Pastatomi kondicionieriai:

Pastatomas kondicionierius

Pastatomi kondicionieriai skirti montavimui po langais (kaip tradiciniai šildymo radiatoriai), arba viešųjų patalpų holuose netoli įėjimo. Atvėsintas oras išpučiamas į viršų ir "uždengia" langą, neutralizuodamas sklindančią nuo jo šilumą (ar šaltį), panašiai kaip tai daro natūraliai kylantis nuo radiatoriaus šiltas oras. Kadangi būtent per langus su saulės spinduliais į patalpą patenka didžiausia dalis šilumos. Jei po langu įrengtas pastatomas kondicionierius – jis atvėsina pačią karščiausią patalpos zoną, tokiu būdu užtikrindamas vienodą temperatūrą visoje patalpoje. Tokių pat būdų žiema jis kompensuoja išeinančia pro langą šilumą, išsaugodamas visoje patalpoje nustatytą temperatūrą.

Pastatomus kondicionierius patogų naudoti ten, kur yra galimybė atvesti vamzdelius grindyse.

Daugiau info: ...»

Palubiniai (konsoliniai) kondicionieriai:

Konsolinių kondicionierių įrengimo vieta – po lubomis. Palubinio kondicionieriaus montavimas gali būti atliekamas, tvirtinant jį tiesiogiai prie perdenginio ir nereikalauja pakabinamų lubų įrengimo. Atvėsinto oro srautas nukreipiamas palei lubas ir pasiskirsto patalpos viršutinėje zonoje. Pagal fizikos dėsnius, šaltas oras slenka žemyn, ir tokiu būdu lyg šalto oro kepurė uždengią visą patalpos plotą. Toks kondicionavimo būdas gerai tinka didelio ploto auditorijoms, o ypač – pailgos formos klasėms, nedidelėms sporto salėms, ir kitoms panašioms patalpoms. Vieno kondicionieriaus pagalba gali būti atvėsinama didelė patalpa. Kadangi kiekvienas kondicionierius žiema gali dirbti šilumos siurblio režime, labai patogų jos nauduoti patalpų oriniam šildymui.

Konsoliniai kondicionieriai yra dvejų tipų:

  • palubinis kondicionierius, montuojamas po lubomis;
  • sieninis kondicionierius, kabinamas ant sienos (dažniausia – po langais).

Daugiau info: ...»

palubiniai konsoliniai kondicionieriai

Lubiniai kondicionieriai

Lubiniai kondicionieriai (lubinės kasetės) – geriausias sprendimas didesnio tūrio patalpoms, kur yra pakankamas (~300mm) tarpas virš pakabinamų lubų. Lubinis kondicionierius įmontuojamas į pakabinamas lubas. Įrenginio išmatavimai pritaikyti montavimui į „Amstrong“ tipo lubas.

Lubinis kondicionierius įsiurbia šiltą orą iš patalpos centro, o atšaldytą orą per šonus išpučia į visas keturias puses. Tokių būdų, galima tolygiai paskirstyti atvėsintą orą visoje patalpos ertmėje ir išvengti tos problemos, kurią turi sieniniai kondicionieriai – jos galima kabinti tik ties tuščią zoną, kad išpučiamas šaltas oro srautas nekliudytų patalpoje esančių žmonių. Lubinis kondicionierius išputimo grotelėse turi reguliuojamos iš nuotolinio pulto lameles, kurių pagalba galima tam tikruose ribose reguliuoti oro srauto kryptį. Galima nustatyti kaip fiksuotą režimą, sureguliavus taip, kad oro srautas nekliudytų žmonių, taip ir pastoviai besikeičianti "swing" režimą.

Daugiau info: Multisplit kondicionavimo sistemos ...»

Kasetinis kondicionierius

Mažo našumo kanaliniai kondicionieriai

Nedidelių kanalinių kondicionierių įrengimas yra itin sėkmingas sprendimas aukštos klasės viešbučių numerių kondicionavimui, kur reikia užtikrinti tylu veikimą bei kartų – didelę galią (nes, kaip taisyklė, numeris nėra kondicionuojamas, kai ten nieko nėra, o po to reikia staigiai atvėsinti patalpą). Apart vėsinimo, šį kondicionavimo įrenginį galima naudoti oriniam šildymui bei vėdinimui. Kas gerai, vėdinimui nėra būtinas rekuperatorius. Panaudojant šilumos siurblio režimą kondicionierius pašildo paimamą lauko orą iki reikiamos temperatūros. Kanalinis kondicionierius turi keletą neginčijamų privalumų:

  • Patalpoje nėra triukšmo šaltinio (įrenginys yra akustiškai izoliuotas nuo patalpos);
  • Kanalinis kondicionierius gali atlikti ne tik šaldymo, bet ir vėdinimo funkciją (jeigu prie jo prijungti lauko oro paėmimo kanalą);
  • Grotelių pagalba galima savo nuožiūra reguliuoti tiekiamo oro srauto kryptys bei greitį ir tokių būdų pritaikyti oro paskirstimą bet kurios formos ir didžio patalpai;
  • Galima prijungti kelias groteles ir užtikrinti kelių zonų kondicionavimą

kanalinis kondicionierius viešbučiui Mažo našumo kanalinių kondicionierių įrengimas

Kanalinis kondicionierius dažniausiai montuojamas koridoriuje, virš pakabinamų lubų. Oras tiekiamas į patalpą per groteles virš įėjimo. Arba – galima nuvesti ortakį iki lango ir montuoti padavimo groteles ten. Oro paėmimui įrengiamos grotelės holo lubose.

Daugiau info: ...»

Vidutinio bei aukšto slėgio kanaliniai kondicionieriai – orinio šildymo - kondicionavimo - vėdinimo sistemai.

Gyvenamiesiems namams bei nedidelėms įstaigoms vis dažniau pasirenkamas kompleksinis sprendimas, kai viena sistema atlieka patalpų šildymą, vėdinimą bei kondicionavimą, panaudojant vienokį ar kitokį šilumos siurblį. Geriausias pasirinkimas – kompleksinės orinio šildymo - kondicionavimo - vėdinimo sistemos projektavimas, su kanalinio šilumos siurblio oras-oras įrengimu. Tokia sistema yra labai komfortiška, nes iškart šildo orą, be jokių tarpininkų ir paduoda į patalpą. O svarbiausia – kanalinis kondicionierius tai daro, pasirenkant tam tinkamiausias vietas. Tokia orinio šildymo sistema faktiškai neturi inercijos ir iškart reaguoja į mažiausius patalpos temperatūros pokyčius. Palyginimui: turint grindinį šildymą, iš pradžių bus šildomas vanduo, po tuo vanduo turi įšildyti visą betono sluoksnį, po tuo betonas šildo grindys (ir žemę po namų) ir tik po to grindų paviršius įšyla ir šildo patalpos orą. ...Bet tai dar ne viskas. Kai oras pašildomas patalpos gilumoje, kur nėra jokių šaltų paviršių, kurios reikėtų šildyti, jis pakyla į palubę, ten truputi pašildo stogą, nukeliauja link lango, ir tik iš ten pagaliau leidžiasi, kur labiausia reikėjo šios šilumos – prie lango. Visas judėjimas iš palubės viksta vien todėl, kad reikia užpildyti tuščią vietą, iš kur nuolat pasitraukia atvėsęs prie šalto lango ir nuslinkęs žemyn oras. Šiam judėjimui gali sutrukdyti bet kas. Pvz – oras, pučiamas iš vėdinimo sistemos difuzorio, sumontuoto šalia lango. Tada šiltas oras taip ir liks palubėje, šildydamas stogą, o langas bus apipučiamas šaltesniu oru iš vėdinimo sistemos, tad toje zonoje bus juntamai vėsiau...

Vietoje tokio sudėtingo bei nuostolingo veiksmo, kanalinė orinio šildymo sistema tiesiog pripildo patalpą šiltu oru, pusdama jį ten kur labiausiai reikia šilumos. Prie langų sudaro oro užuolaidą, neleidžianti šalčiui patekti į patalpos vidų. Be to, oras visoje namo ertmėje yra gan aktyviai maišomas, kas garantuoja vienodą temperatūrą visuose vietose. Taip pat, kanalinė kondicionavimo sistema pasižymi tuo, kad kambaryje nėra jokių papildomų prietaisų, nėra triukšmo šaltinio, patalpos oras nuolat valomas, o tiekiamo oro srauto "liežuvius" galima sureguliuoti individualiai, pritaikant bet kokiam baldų išdėstymui. Kitas privalumas – kanalinis kondicionierius taip pat gali vėsinti namą, kuo negali padaryti grindinys šildymas, be to – gali per tos pačius ortakius tiekti šviežią orą, užtikrindamas namo ventiliaciją.

Namo orinio šildymo - kondicionavimo sistemos įrengimas DAIKIN kanalinių kondicionierių įrengimas

Tokios kompleksinės orinio šildymo - kondicionavimo - vėdinimo sistemos projektavimas reikalauja vidutinio slėgio kanalinio kondicionieriaus. Vėdinimo sistemos įrengimas name reikalauja gan didelio ortakių ilgio, daug posūkių bei atsišakojimų. Jose susidaro nemažas pasipriešinimas. Tik vidutinio slėgio kanalinis kondicionierius gali sudaryti tokį slėgį, kad jo pakaktų prapūsti reikiamą kiekį oro iki pačio tolimiausio kambario. Dar didesnių pastatų oriniam šildymui/kondicionavimui naudojami aukšto slėgio kondicionieriai.

Parašyti užklausą: ...»

Ar informacija buvo naudinga? ->